E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
EROĞLU, İSMİNİN VERİLDİĞİ PARKA HAYRAN KALDI
  Geri
Orjinal Resim

                EROĞLU, İSMİNİN VERİLDİĞİ PARKA HAYRAN KALDI    

                Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Selçuklu Mahallesi'nde yapımı devam eden Belediye Meclisi kararıyla isminin verildiği parkı gezdi.

                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'millet kıraathanesi'nin de içerisinde yer alacağı parka hayran kalan Eski Bakan Eroğlu, "Değerli Belediye Başkanımız o kadar çok yeşil alan ve park yaptı ki artık sayısını aklımızda tutamıyoruz" sözleriyle Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a övgüler yağdırdı.

                "EN ÇOK PARK YAPAN ŞEHİR AFYONKARAHİSAR"

                Park içerisinde kurulan millet kıraathanesinin, geçmişten günümüze unutulan halk kültürünü yeniden yaşatacağını ifade eden Eroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız bu kıraathane modelini anlatmış ve birçok ilde açılacağını söylemişti. Belediye Başkanımızın projelendirmesiyle yapılan ismimin verildiği bu parkta inşallah ilimizin  ilk millet kıraathanesi kurulmuş olacak" dedi. Yeşil alanını en çok arttıran ve en çok park yapan şehrin Afyonkarahisar olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, "Ben lisede okurken, karşımızdaki dağlar, boz dağlardı. Çok şükür çalışkan bir belediye başkanı geldi ve bu dağlar yeşillendi" diye konuştu. Gezi sırasında, peyzaj çalışması yapan işçilerle de sohbet eden Eroğlu, kürekle traktöre toprak yükleyen bir kadın işçiye de yardım etti.

                "EROĞLU'NUN İSMİNE YAKIŞIR BİR PARK OLACAK"

                Parkla ilgili Eroğlu'na bilgi veren Başkan Burhanettin Çoban, Selçuklu Mahallesi'nde yapılan parkın, tüm Afyonkarahisar halkının ve yabancıların geçiş güzergahında olduğunu, o yüzden çok büyük önem verdiklerini söyledi. Parka, Belediye Meclisi kararıyla hem ülkemize hem de ilimize büyük hizmetlerde bulunmuş Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun ismini, kendileri istememesine rağmen verdiklerini kaydeden Başkan Çoban, Eroğlu'nun ismine yakışır bir parkı Afyonkarahisar'a kazandıracaklarını ifade etti.  

                "AFYONKARAHİSAR'IN EN BÜYÜK KIRAATHANESİ"

                66 bin metrekarelik alanda yapılan parkta, 5 bin metrekarelik pazaryeri ile 3 bin metrekarelik kapalı çocuk oyun alanı da yapacaklarını açıklayan Başkan Çoban, ayrıca park içerisinde mini golf sahası, halı saha, kum voleybolu, ayak voleybolu, ayak basketbolu ve ayak tenisi sahaları, geleneksel oyunlar için alanlar, tuvalet ve duş alanları ile  sosyal tesisler olacağını söyledi. 800 metrekarelik alanda inşa edilen kapalı kafeterya ile bin metrekarelik alanda oluşturulan açık alanın "Millet Kıraathanesi" olarak hizmet vereceğini açıklayan Başkan Çoban; "Burada inşallah günlük gazeteler, dergiler, Milli Eğitim Bakanlığımızın, devletimizin belirlediği temel faydalı eserler olacak. İsteyen vatandaşlarımıza ücretsiz çay, kahve, pasta ve börek ikramı yapılacak. Diğer tarafta da yine vatandaşlarımızın yiyip içebileceği kitap okuyabileceği mekanlar olacak. Tahmin ediyorum burası Afyonkarahisar'ın en büyük kıraathanesi olacak" dedi.

                Parka şu ana kadar 130 yetişmiş ağaç taşıdıklarını ve 20 bine yakın bitki diktiklerini dile getiren Başkan Çoban, bu sayının daha da artacağını söyledi. Yine park içerisinde bitki labirenti oluşturmayı planladıklarını ifade eden Başkan Çoban, buraya gelecek vatandaşlarımız, çiçeklerin kuşların arasında hoşça vakit geçirecekler" diye konuştu.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 09.11.2018 15:37:53
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 09.11.2018 15:56:21
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
TEVAZU SAMİMİYETLE HEP BİRLİKTE EL ELE
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneğini makamında kabul etti.
BAŞSAVCI VE 2.ACM BAŞKANI´NDAN ZİYARET
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ile Adli Yargı Adale
BAŞKAN ZEYBEK´TEN 23 NİSAN MESAJI
1
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015