E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
8. TARIM VE TEKNOLOJİLERİ FUARI AÇILDI
  Geri
Orjinal Resim

                8. TARIM VE TEKNOLOJİLERİ FUARI AÇILDI

                İlimizin en önemli ihtisas fuarlarından olan Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, Kültür Park ve Fuar Alanı'nda sekizinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

                Afyonkarahisar'da tarım ve hayvancılık alanında son gelişmelerin sergilendiği, üretici ve tüketicilerin buluştuğu Tarım Makinaları ve Teknolojileri Fuarı, büyümeye ve sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

                İlk kez düzenlendiği 2011 yılında katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla gelecek yıllar için umut veren fuar, sekizinci kez düzenlenerek geleneksel bir ihtisas fuarı haline geldi. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Geçen yıllara oranla özellikle firmaların  yoğun ilgi gösterdiği fuarda 105 firma stant açtı. Fuarın açılış töreninde yapılan konuşmalarda, gelişen dünya koşullarında özellikle tarımda verimlilik ve rekabet gücünün yakalanması için teknolojinin etkin kullanılması gerektiğine dikkat çekilirken, bu noktada ihtisas fuarlarının önemli bir misyonu yerine getirdiği ifade edildi.    

                "İHTİSAS FUARLARI ÖNEM KAZANMAYA BAŞLADI"

                Tarım Fuarının, ilimizde yapılan diğer fuarlara oranla daha yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bunun ilimizin tarım ve hayvancılık kenti olmasından kaynaklandığını belirtti.

                İlimizin bu tür ihtisas fuarlarında daha çok söz sahibi olması için çalıştıklarını belirten Başkan Çoban, "Türkiye'de bizim gibi illerde genel fuarlar yerine ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı. Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz Tarım Fuarı da ilimizin en başarılı fuarlarından bir tanesi. Fuarımızın hem firmalara hem de çiftçilerimize  kazanç sağlamasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Çoban, Belediye ile birlikte fuarın paydaşlarından olan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası ile fuarın organizasyon şirketi ART Fuarcılık'a teşekkür etti.

                "FUARIMIZI İDDİALI HALE GETİRMEMİZ GEREKİYOR"

                Tarım Hayvancılık ve Tarım Teknolojileri Fuarının, ilimizin tarım alanında gelişen potansiyelinin bir göstergesi olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz ise sekizincisi düzenlenen fuarın firma sayısı bakımından ilerleme kaydettiğini; ancak katılımcı anlamında yetersiz olduğunu söyledi.

                Bunun sebebini fuarın bu yıl içerisinde ikinci kez düzenlemesine bağlayan Vali Tutulmaz, "Daha çok katılımcı ile bölgesel olmaktan çıkıp Türkiye'nin önde gelen fuarlarından biri haline gelmemiz lazım. Tarımda birçok alanda birinci, ikinci ya da üçüncüyüz. Böyle bir şehirde tarım fuarının önemli olması lazım.  Yani sadece yapıyor olmuş olmak için yapmamamız lazım.  Birçok şehirde olmayan otel konseptine sahibiz. Bu işin paydaşları olarak, bu meseleyi düşünüp, iddialı bir fuar haline getirmemiz gerekiyor. İnsanlara, 'Ben Afyon'daki fuara katılmam lazım' dedirtmemiz lazım. Bunun yolu da iyi planlamadan geçiyor. Benim bu eleştirilerim fuarımızın daha iyi olması içindir. Ancak sekizinci kez düzenleniyor olması, bu aşamaya gelmesi de takdiri hak ediyor." diye konuştu.

                Bu konuşmalarının ardından protokol mensupları tarafından fuarın açılış kurdelesi kesilerek, açık ve kapalı bölümdeki tüm stantlar gezildi. Yoğun katılım nedeniyle firmaların da oldukça memnun olduğu fuarda, sergilenen yeni tarım makinelerinin birçoğu protokol mensuplarının da beğenisini kazandı. 5 bin metrekaresi kapalı, 15 bin metrekaresi açık toplam 20 bin metrekare alanda kurulan fuarda, ziyaretçi sayısının 40 bini bulması bekleniyor.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 06.09.2018 17:00:58
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
TEVAZU SAMİMİYETLE HEP BİRLİKTE EL ELE
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneğini makamında kabul etti.
BAŞSAVCI VE 2.ACM BAŞKANI´NDAN ZİYARET
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ile Adli Yargı Adale
BAŞKAN ZEYBEK´TEN 23 NİSAN MESAJI
7
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015