E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AFYONKARAHİSAR YİNE DESTAN YAZDI [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı, vatan sevdalılarıyla doldu taştı. Şehitler için düzenlenen anma törenlerinde, Kur'an-ı Kerim okundu. Ellerin semaya yükseldiği anma töreninde FETÖ elebaşı Gülen aleyhinde sloganlar atıldı. Gecede Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, vatanına, milletine, demokrasiye sahip çıkan tüm hemşehrilerimizi canı gönülden tebrik etti.

 

AFYONKARAHİSAR YİNE DESTAN YAZDI

         Afyonkarahisar'da bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na akın eden binlerce vatandaş, FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde yurdun dört bir yanında olduğu gibi Afyonkarahisarlılar'da meydanlara akın etti. Fettullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında tarihi mücadeleyi ve şehitleri anmak için Afyonkarahisar yine ayaktaydı. 

GÖKYÜZÜNDE DE HİLAL İLE YILDIZ BİRLEŞMESİ

        Kanlı darbe girişiminin ikinci yıldönümü, tüm Türkiye'de olduğu gibi Afyonkarahisar'da da coşkuyla anıldı. Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı, vatan sevdalılarıyla doldu taştı. Şehitler için düzenlenen anma törenlerinde, Kur'an-ı Kerim okundu. Ellerin semaya açıldığı etkinliklerde FETÖ elebaşı Gülen aleyhinde sloganlar atıldı. Gecede Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bir konuşma yaptı.  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın yanı sıra Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekillerinden Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Gültekin Uysal, AKÜ Rektörü Mustafa Solak, birer konuşma yaptı. Ayrıca Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla yapılan programlara canlı bağlantı gerçekleştirildi. Vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'nın bulunduğu alanda Türk bayrağını dalgalandırırken, gökyüzünde de hilal ile yıldız birleşmesi görenleri duygulandırdı.

TÜM LOJİSTİK DESTEK BELEDİYE'DEN

        Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen organizasyonda tüm lojistik destek Belediye tarafından karşılandı. Dev erkânların kurulduğu gecede, ses, ışık sahne düzeni, çadır, sandalye, namaz kılanlar için halı ve hasır, ücretsiz otopark ve tuvalet hizmetine kadar her şey düşünüldü. Gecede vatandaşlara çorba ikram edildi. Afyonkarahisar Ticaret Borsası' da vatandaşlarımıza etli pilav ve ayran ikramında bulundu.  Ayrıca Kızılay ise içecek desteği verdi. Gece boyunca Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımının gösterileri vatandaşlardan büyük beğeni topladı.  Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nın Kahramanlık Türküleri geceye renk kattı. Kanlı darbe girişiminin yıldönümünde darbeleri susturan salâlar, yine şehrin semalarında duyuldu. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Belediye hoparlöründen Din görevlileri Nurettin Durgu ve Seydi Yalçınkaya'nın sesinden saat 00.13'den itibaren okunan salâlar kentte duygusal dakikaların yaşanmasına neden oldu.

 

  SİNSİ VE HAİN PLANLARI BOZULDU

            Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 15 Temmuz hain darbe girişiminde demokrasiye, vatanına, milletine, devletine sahip çıkan tüm Afyonkarahisar'lıları canı gönülden tebrik etti. 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi saatlerinde yurt dışında olduğunu ve yaşadığı süreci Afyonkarahisar'lılarla paylaşan Başkan Burhanettin Çoban; Bundan tam iki yıl önce Afyonkarahisar'dan giden bir heyetle beraber Kosova'nın Prizren şehrindeydim. Bir Türk kahvesinde çaylarımızı yudumlarken televizyonlarda alt yazı geçmeye başladı. 'Üzerimizden savaş uçakları geçiyor' şeklinde İstanbul'dan telefonlar geliyordu. Ancak biz hala bir darbe olacağına ihtimal vermiyorduk.  Çünkü 12 Eylül 1980 harekatından sonra Türkiye'de demokrasi oturdu, üstelik 2002 yılından sonra ülkemiz; istikrarlı hükümete, devlet sistemine kavuştu, her bakımdan ilerleme yoluna girdi ve demokrasi tüm kurumlarıyla ülkemize yerleşti,  emniyetiyle, yargısıyla, yasamasıyla ve yürütmesiyle,  sivil toplum kuruluşlarıyla tüm kamu kurum ve kuruluşları görev ve sorumluluklarının bilincinde.... Bu aşamadan sonra Türkiye'de bir darbenin konuşulmasını ben dahil herkes abes görüyordu. Ancak saatler ilerledikçe yıllar öncesinden hazırlanmaya başlanmış hain bir plan, sinsi bir şekilde uygulanmaya başladı. Onlar ne kadar hain ve sinsice yıllarca hazırlık yaparsa yapsın hainlerin tuzaklarını yıkan Yüce Allah, milletin yanındaydı.

SAYIN BAHÇELİ NET BİR ŞEKİLDE TAVRINI KOYARAK MİLLETİNİN YANINDA OLDU

             Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inerek tanklara toplara kurşunlara ve füzelere göğsünü siper eden milletimizin sayesinde darbenin önlendiğine dikkat çeken Başkan Çoban;Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile darbeye katılmayan, Silahlı Kuvvetler Mensuplarımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün seçkin mensuplarının gücüyle, en önemlisi belki de dünyada örneği bir daha yaşanamayacak bir şekilde meydanlara dolarak kendini tanklara, füzelere, toplara, kurşunlara siper eden kahraman halkımız sayesinde bu darbe önlenmiş oldu. O güne kadar Hükümetle arası limoni olduğu halde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli o gece net bir şekilde tavrını ortaya koyarak demokrasiye sahip çıkma noktasında devletinin, milletinin, bayrağının yanında olduğunu gösterdi. Kendisine şükranlarımı sunuyorum.

 

BASINIMIZDA O GECE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

             Darbenin önlenmesi konusunda basının da üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını söyleyen Başkan Burhanettin Çoban, Hükümetin 'yanında' sayılan basın var, Hükümetin 'karşısında' gösterilen basın vardı. Ama o gece basınımızın çok önemli bir bölümü, Hükümetle arasında sıkıntı olabileceği düşünülen, yâda bir takım anlaşmazlığı olabilen televizyon, gazete ve internet medyası, köşe yazarları da demokrasiye sahip çıkma noktasında örnek bir tavır gösterdiler. O gün Afyonkarahisar'da eski İl Başkanımız Mehmet Zeybek Bey idaresinde, Değerli İl Genel Meclisi Başkanımız Salih Sel yönetiminde Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla halkımız meydanlara gelmeye başladılar. Özellikle Afyonkarahisar'da o gece milletine sahip çıkan kardeşlerimi, bacılarımı, dedelerimi, çocuklarımızı, gençlerimizi canı gönülden kutluyorum.

BU MEYDAN NİCE DOSTLUKLARA KARDEŞLİKLERE ŞAHİT OLDU

             Demokrasiye sahip çıkan herkesi tebrik ettiğini ifade eden Başkan Burhanettin Çoban konuşmasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi; Afyonkarahisar'lılar, 'şehrimizde de nice babayiğitler varmış' dedirtircesine bu meydanı yalnız bırakmadılar. 43 Gün boyunca bu meydan nice dostluk ve kardeşliklere şahit oldu.  Hem Afyonkarahisar'ımızda, hemde Türkiye'mizde sivil hükümetimize ve demokrasiye sahip çıkan tüm milletimizi canı gönülden kutluyorum. Gelecek yıl 15 Temmuz da Cumhuriyet Meydanımızda daha coşkulu, daha heyecanlı, demokrasiye sahip çıkan millet olarak buluşmayı Rabbim bizlere nasip etsin.  Yüce Allah sadece ülkemizde seçilmiş insanları değil, dünyanın neresinde olursa olsun, milletine hizmet eden, milletinden başka derdi olmayan tüm idarecilerimizi korusun. Demokrasiye sahip çıkan herkese bu vesiyelye tekrar şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

      Geceye Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz,Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Gültekin Uysal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban eşi Emine Çoban,  Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Akcan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, İl Jandarma Komutanı J.Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdür V. Gürsel Yıldız, İGM Başkanı Salih Sel, Siyasi Parti temsilcileri, İl Müdürleri, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve diğer protokol üyeleri ile binlerce vatandaş katıldı.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 16.7.2018 12:43:58
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 6.9.2018 08:08:34
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ATIK SU ARITMA BİRLİĞİ TOPLANDI
Afyonkarahisar Atıksu Arıtma Birliği Temmuz Ayı olağan Meclis Toplantısını yaptı.   Tuta
BAŞKAN ZEYBEK´TEN ATSO ESOB VE SÖZ MARKETLER
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, pandemi sürecinde Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına des
ÖZDAĞ VE BURCU´DAN BAŞKAN ZEYBEK´E ZİYARET
2
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2020 Bilgi İşlem Merkezi