E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
SEVGİMİZİ EKMEĞİMİZİ PAYLAŞTIK
  Geri
Orjinal Resim

Afyonkarahisar Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı Ramazan ayında, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla bu yılda vatandaşlarımıza sofralarını açtı. Hayırseverlerin katkılarıyla iki ayrı noktada iftar çadırı,  8 farklı günde  mahallelerde iftar sofraları kurulurken, beş farklı mahallede oluşturulan dağıtım noktalarında günlük 6 bin kişiye iftar yemeği verildi.

SEVGİMİZİ EKMEĞİMİZİ PAYLAŞTIK

             Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen mahalle iftar programlarının sonuncusu Akmescit Mahallesinde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ramazan ayı boyunca tam 8 mahallede kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.Yoğun bir katılımın gerçekleştiği iftar sofralarında mahalle halkı iftarlara adeta akın etti.  Ramazan ayının ruhuna uygun olarak birlik beraberlik ve dayanışma örneğinin en güzel esintilerinin yaşandığı iftar yemeği renkli görüntülere sahne oldu.  Zengin-fakir tüm mahalle halkının katılabildiği programlarda, mahalle sakinleriyle birlikte aynı sofrada iftar yapan Başkan Çoban, kendisine ulaşılabilirliği daha da kolaylaştırarak, halkın istek ve sorunlarını birebir dinledi. 

KATILIM YİNE YOĞUN OLDU

           Osmangazi Mahallesinden başlayan iftar sofrası, sırasıyla Yarenler- Yunus Emre, Bayatçık Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kışlacık Mahallesi, Örnekevler Mahallesi, Dörtyol Mahallesi ve Akmesçit Mahallesinde son buldu. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ev sahipliğinde Akmesçit Mahallesinde gerçekleşen iftar yemeğine AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İbrahim Ünlüer, AK Parti Afyonkarahisar Teşkilat mensupları, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Başkan Danışmanı Abdülkerim Çalışkan, Destek Hizmetleri Müdürü Süleyman Kaya, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu, Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Hasan Azak, Akmescit Mahalle Muhtarı Celal Acar, Burmalı Mahalle Muhtarı Suat Uygur ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 

RAMAZAN AYININ RUHUNA YAKIŞTI

İftar sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftarları ve sokak iftarlarının son derece memnuniyet verici bir sosyal faaliyet olduğuna dikkat çekti. Mahalle sakinleriyle aynı sofrada iftar açmaktan ziyadesiyle mutlu olduklarını aktaran Başkan Çoban;  zengin fakir ayrımı yapmaksızın tüm vatandaşlarımızın katıldığı mahalle iftarlarının Ramazan Ayı’nın ruhuna yakışır bir şekilde tamamlandığını söyledi.  Mahalle iftarlarının sadece mahallenin alt gelir gurubuna yönelik bir faaliyet olmadığına dikkat çeken Başkan Çoban; “ Bilakis özellikle Ramazan ayındaki yemeklerimiz o mahalledeki zengin, orta gelirli, alt gelirli tüm vatandaşlarımızın birlikte katıldığı, Ramazan ayının güzelliklerinin beraber yaşandığı bir faaliyettir. Birçok mahallemizde vatandaşlarımız mahalle olarak ilk defa iftarda birlikte olduklarına bizlere ifade ediyorlar. Bu da bize ayrı bir mutluluk katıyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE ANLI AÇIK, BAŞI DİK OLARAK YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

       24 Haziran’da yapılacak seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni eden Başkan Çoban, halktan daha büyük bir güç olmadığını ifade ederek sandıktan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesini temenni ederek istikrar, başarı ve güzelliklerin devam etmesini temenni etti. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların hilelerinin boşa çıkacağına olan inanca vurgu yapan Başkan Çoban, “ Türkiye anlı açık, başı dik olarak yoluna devam edecektir” diye konuştu.  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İbrahim Ünlüer ise mahalle sakinleriyle bir arada iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti.

 

 

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 13.06.2018 15:30:15
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 13.06.2018 16:57:58
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
AFYONKARAHİSAR MEYDANINA KAVUŞTU
Afyonkarahisar´ın gelişimine ve kalkınmasına büyük bir değer katacak olan Cumhuriyet Meyd
YEŞİLAY´DAN BAŞKAN ZEYBEK´E ZİYARET
Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek´i makamında
DİLENCİ OPERASYONLARI SÜRÜYOR
 Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların duygularını istismar
7
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Eski Web Mail
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015