E-Belediye
Kent Rehberi
Şehir Kameraları
Cenaze Duyuruları
Nöbetçi Eczane
ANASAYFA
AFYONKARAHİSAR
KURUMSAL
PROJELER
HİZMET REHBERİ
E-REHBER
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
ENGLISH
BELEDİYE MECLİSİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI
  Geri
Orjinal Resim

                BELEDİYE MECLİSİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI

                Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 2017 yılının ilk toplantısını Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi.

                Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda, Belediyemiz bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap kayıt ve işlemlerinin kontrolü için Denetim Komisyonu oluşturuldu. Denetim Komisyonuna gizli oylama ile Belediye Meclis Üyeleri; Mustafa Albay, Mahmut Karcı ve Recep Avşar seçildi. Toplantıda, geleneksel değerlerin yeni nesillere aktarılması için Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında önemli bir işbirliğine imza atıldı. Bu işbirliğine göre, 'Afyon'da Geleneğin İzinde doğum, sünnet, askerlik, evlilik ve ölüm' adlı belgesel hazırlanması ayrıca Kısa Film Festivali ve 2. Kocatepe Öğrenci Filmleri Festivali ve Yarışması yapılması için işbirliği protokolü yapılması ve bu protokolle ilgili Başkan Burhanettin Çoban'a yetki verildi.

                EDEBİYAT, YEREL TARİH VE SANAT ŞÖLENİ YAPILACAK

                Yine ilimiz genelindeki tüm vatandaşlara yönelik okuma alışkanlığı kazandırmak ve bilgili bir toplum oluşturmak amacıyla Belediyemiz ile Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği arasında işbirliği protokolü yapılması ve yapılacak protokolü imzalamak üzere Başkan Burhanettin Çoban'a yetki verildi. Ayrıca, halkımızın edebiyat, yerel tarih ve sanatsal alanda daha etkin olabilmelerine katkı sağlamak, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi hatırlatmak için "Edebiyat, Yerel Tarih ve Sanat Şöleni" yapmak amacıyla Belediyemiz ile Afyonkarahisar Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği ile işbirliği protokolü yapılması ve yapılacak protokolü imzalamak üzere Başkan Burhanettin Çoban'a yetki verildi.

                YOL HARCAMALARI İÇİN KATILIM PAYI YİNE ALINMAYACAK

                5393 sayılı Belediye Kanunun 14. maddesi B fıkrasında belirlenen sınıra göre, Afyon Belediyespor Kulübü'ne 1 milyon 218 bin lira nakdi yardım yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Araç alımlarını bu toplantı da sürdüren Belediye Meclisi, itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere özel olarak donatılacak bir adet merdivenli, bir adet merdivensiz olmak üzere iki adete itfaiye aracı alınmasını kararlaştırdı. Afyonkarahisar Belediye Meclisi, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da yol harcamalarına katılım payı alınıp alınmaması yönündeki teklifi, 'alınmaması' yönünde kabul etti. Kardeş şehir Arnavutluk-Konispol Belediyesi'nin ihtiyacı olan ambulans ve ekipmanları ile çöp konteynırı, su motoru, laptop, projeksiyon cihazı, fotokopi makinesi ve benzeri büro malzemelerinin hibe edilmesi teklifi de Meclisin onayından geçti.

                Toplantıda ayrıca, Trafik, Bayındırlık ve İmar Komisyon raporları ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifleri görüşülerek karara bağlandı.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 03.01.2017 11:21:43
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 04.01.2017 17:41:12
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
DSC_4892.JPG_03012017112132-3_1024_768.jpg Orjinal Resim
ERİŞİLEBİLİR OY PUSULASI ŞABLONU TANITILDI
Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, 24 Haziran seçimlerinde, görme
MUHSİN YAZICIOĞLU ÜST GEÇİTİNDE ÇALIŞMALAR S
Tarihinin ilk üst geçit projesini Necmettin Erbakan Köprülü Kavşağını hizmete alarak yapa
BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAŞ MEDRESE´DE YAPILDI
    Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan
3
Evlendirme için Gerekli Evraklar
Sosyal Projeler
Organizasyon Şeması
Beni Haberdar Et
Mevzuat
Etkinlik Haberleri
360 Afyon
Frig Vadisi 360
Stratejik Plan
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Kültürel Yayınlar
Afemek
E-Araç
Web Mail
Bağlantılar
Rehber
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
Site Tasarım Yönetim : Bilgi İşlem Birimi.
K7 |
Rss |
Site Haritası |
Copyright 2015