E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
SANAT DÜNYASINDA BİR İLK [Video Haber]
  Geri
Orjinal Resim

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımlarıyla Tanburi Cemil Bey’in vefatının 100 yılı münasebetiyle 27 Aralık Salı günü düzenlenmesi planlanan albüm belgesel ve kitap çalışmasının tanıtım konseri, Bakanlarımızın yoğun programları nedeniyle 4 Ocak 2017 Çarşamba gününe ertelendi.

 

TANBURİ CEMİL BEY’İN ESERLERİ TEK ALBÜMDE TOPLANDI

SANAT DÜNYASINDA BİR İLK

ALBÜM TANITIM KONSERİ 4 OCAK’DA

           Afyonkarahisar Belediyesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi işbirliği ile ünlü bestekâr ve virtüöz Tanburi Cemil Bey’in vefatının 100. yılı münasebetiyle hazırlanan cd, belgesel ve kitap çalışmasının albüm tanıtımı, 4 Ocak 2017 Çarşamba saat 19:00’da yapılacak.

          Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımlarıyla tanıtımı 4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 19.00’da Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampusu, Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenecek konser, sanat dünyasında bir ilk olacak.

BELEDİYE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

          Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Uğur Türkmen, Proje Sanat Yönetmeni Burak Kaynarca,  Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Çağhan Adar ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık tarafından proje tanıtımı için basın toplantısı düzenlendi.  Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Çağhan Adar, Tanburi Cemil Bey’in vefatının 100. Yılı itibariyle böyle bir proje yapmaya karar verdiklerini ifade ederek Afyonkarahisar Belediyesi ve Üniversite’nin kendilerine bu konuda büyük destek olduğunu söyledi.Bu konuda Türkiye’de birçok etkinlik gerçekleştirildiğini hatırlatan Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Çağhan Adar; “ Ancak bizim yaptığımız proje kadar kapsamlı yurt genelinde müzik camiasında ses getiren bir proje yok.  Projemizde Cd kaydının yanı sıra kitap ve belgesel çalışmalarımızda oldu” diye konuştu.

SANAT DÜNYASINDA BİR İLK

          Proje Sanat Yönetmeni Burak Kaynarca ise klasik Türk Müziğimizin en önemli temsilcilerinden bir olan Tanburi Cemil Bey’in tüm bestelerini bir albümde topladıklarını söyledi.  Bu çalışmanın dünyada yapılmış ilk çalışma olduğunu aktaran Proje Sanat Yönetmeni Burak Kaynarca, Cemil Bey’le ilgili çok önemli bir de belgesel hazırlandığını söyledi. Çalışmada 19 uzman sanatkârın görüşlerine yer verildiğini dile getiren Proje Sanat Yönetmeni Burak Kaynarca,  “Bu kapsamda da hazırlanmış bir belgesel yok.  Ayrıca 40 eserin notaları tekrar elimizden geçirilerek tashihleri yapıldı. Tekrar bilgisayar ortamında yeniden yazıldı. Son olarak akademisyen yazarların önemli bilgilerini aktardığı bir kitap eki de çalışmamızın içerisinde mevcut. Bu projenin Afyonkarahisar için çok önemli bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Benzer çalışmalar halen yapılmakta, İstanbul, Ankara gibi şehirlerimizde yapılmakta ama bu kapsamda ve bu ölçekli başka bir çalışma henüz yapılmadı.  Bu noktada başta Belediye Başkanımız ve Sayın Rektörümüz, Konservatuar Müdürümüz olmak üzere bu çalışmaya katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANIMIZ BÜYÜK DESTEK OLUYOR

             Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin değişik alanlardaki faaliyetlerini giderek arttırdığını söyledi. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin son yıllarda özellikle kentin sivil toplum örgütlerine ve yöneticilerine verdiği projelerine yönelik çok güzel uygulamalarından bir tanesini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden AKÜ Rektörü Mustafa Solak; “ Belediye Başkanlığımız özellikle son beş yıldır bir taraftan şehirle ilgili ihtiyaç duyulan programa alınan işlemleri tamamlarken, diğer taraftan üniversitemizle birlikte neler yapılacaksa bunları gündeme getirdi. İşte bugün Tanburi Cemil Bey’in albümünün hazırlanması da bu çalışmalara ilişkin güzel bir örnek.  Bu örnek çalışmada belediye ve üniversitemiz çok hızlı bir şekilde organize oldu.  Çalışmalarını ortaya koydu. Plan programını yaptı ve karşısına güzel bir ürün ortaya koydu. Afyonkarahisar  Belediyesi  şehrin temel ihtiyaçlarının  yanı sıra eğitim öğretim, sanat, edebiyat, kültür, spor ve musiki de hür türlü çalışmanın içerisinde. Projeye destek veren Başkanımızı, konservatuarımız öğretim elemanlarını ve tüm çalışanları huzurunuzda tebrik ediyorum, kutluyorum bu çalışmaların devamı da gelecek.  Biraz önce Sayın Başkanımızın makamında yaptığınız değerlendirme 2017 yılına ilişkin de sizlere güzel çalışma örneklerinin müjdelerini sunacağız. Sayın Başkanımıza, belediyenin yerel hizmetlerinin yanı sıra üniversitemizle birlikte çok güzel projelere imza atmasından dolayı da kendisini huzurunuzda tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“PROJE BİZİ HEYECANLANDIRDI”

           Afyonkarahisar Belediyesi şehrimizin altyapısı, üstyapısı ile ilgili çok güzel projelere imza atmanın yanında şehrin eğitim hayatı, kültür ve sanat hayatına destek vermeye devam ettiklerini aktaran Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise  “bugüne kadar sayısız kitap ve esere imza attık. Çeşitli dergilerimizi tekrar yayın hayatına soktuk. Bunun yanında birçok cd ve belgesel çalışmalarımız oldu.” dedi.

Böylesi değerli bir projeye destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını aktaran Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; “ Proje bize sunulduğunda çok sevindik heyecanlandık. Projeyi destekleyebileceğimizi ifade ettik. Biz olayın maddi finans kısmını sağladık ancak bizim sağladığımız finansın yanında üniversitemizin değerli Konservatuar Müdürü ve hocalarımız yaklaşık bir yıldır süren bir çalışmayla bugün karşınıza bu belgeseli ve cd çalışmasını tanıtır hale getirdiler.  Kendilerine teşekkür ediyorum. Çünkü işin finansı çok yüksekte bir rakam olmayabilir ama yapılan çalışma bu finansla bile karşılamayacak derecede üstün bir görev anlayışıyla fedakârca yapılan bir çalışmadır. Başta Uğur Hocamızı,  Rektörümüzü, Çağan Hocamızı ve Burak Hocamızı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

“MÜZİK DÜNYASINDA BÜYÜK YANKI BULACAK”

           Bu çalışmanın sadece Afyon’da değil, Türk Müzik dünyasında büyük yankı bulacağını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “ Bu çalışmamız özellikle İstanbul sanat camiasında büyük bir yankı bulacaktır. Bu tanıtımı İstanbul’da da yapmayı planlıyoruz. Bizde kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Programımız bilbord ve da ve davetiyelerde 27 Aralık olarak nitelendirilmişti.  Tabi biz bu projeyi Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu Bey’e aktardık. Oda çok heyecanlandı ve hemen Kültür, Turizm Bakanımız sayın Nabi Avcı Bey’i bizzat kendisi direk cep telefonundan aradı. Hiç düşünmeden Sayın Nabi Avcı Bakanımızda kabul etti.  Sanıyorum o gün özel bir durum ortaya çıkmış Sayın Rektörümüzü aradılar Afyonkarahisar ziyareti ve tanıtım konseri, 27 Aralık tarihi yerine 4 Ocak 2017 Çarşamba günü aynı saate aktarıldı. İki Bakanımızın da konserimize ve belgesel tanıtım gecemize katılması projenin ne derece güzel olduğunu, önemli olduğunu kültür ve sanat hayatında bunda ne denli bir yenilik ortaya çıkacağını gösteren bir gelişmedir.  Bu çalışmalarımızın inşallah arkası gelecek.  Üniversitemizde sadece Afyon’da değil tüm Türkiye'de ve dünyamız musiki hayatında ses getiren çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 23.12.2016 17:23:14
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 21.2.2017 14:00:50
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
İLİŞKİLİ VİDEO
Sanat Dünyasında Bir İlk
AFYONKARAHİSAR´DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL
Belediyemizin düzenlediği geleneksel Ramazan Etkinlikleri büyük ilgi görüyor. Afyonkarahi
ZEYBEK BAŞKAN HER AKŞAM HEMŞEHRİLERİ İLE İFT
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel olara
ÜNLÜ SANATÇI SEDAT UÇAN MEST ETTİ
Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde ünlü sanatçı Sedat Uçan´ı se
4
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi