E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
KARAVAN TUTKUNLARI FESTİVALLER ŞEHRİNDE 
  Geri
Orjinal Resim

KARAVAN TUTKUNLARI FESTİVALLER ŞEHRİNDE 

FESTİVAL HEYECANI SONA ERDİ

2. kez düzenlediğimiz Karavan Festivali heyecanı sona erdi.

27-28-29 Ocak tarihlerinde Motorsporları Merkezi’nde yaptığımız festival ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen karavan ve kamp tutkunlarını Afyonkarahisar’ımızda buluşturduk.

Karavan kültürünü benimseyerek doğa ile iç içe yaşamayı tercih edenler ile karavan hayatını merak edenler Belediyemiz tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen KaravanFest2’de bir araya geldi. Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, Anadolu Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde yaptığımız organizasyonda; sportif etkinlikler başta olmak üzere, bölge tanıtım gezileri, doğa yürüyüşü ve konserler gibi etkinlikler büyük ilgi gördü. Kamp ve karavan tutkunları, Türkiye’nin en iyi etkinliklerinden birini deneyimleme fırsatını buldu.

200’DEN FAZLA KARAVAN KATILIM SAĞLADI

Sağlık ve güvenlik gibi pek çok hizmetin yerinde sağlandığı festivalimizde ziyaretçilerimizin elektrik ve su gibi temel ihtiyaçları da ücretsiz bir şekilde sağlandı. Şehrimizin turizmine yeni bir cazibe merkezi olarak sunduğumuz termal alt yapılı uluslararası kamp ve karavan alanımız 200’den fazla karavanı misafir etti. Sakarya, Tekirdağ, Düzce, Antalya, İzmir, Uşak, Burdur, Kütahya, Edirne, Kırklareli, Yalova, Balıkesir, Mersin, Ankara, Konya, Aydın, İstanbul, Çanakkale, Eskişehir, Isparta, Denizli, Manisa gibi Türkiye'nin farklı şehirlerinden Afyonkarahisar’ımıza gelen misafirlerimizi onlarca etkinlik ve eğlence sunduk.

SPORTİF YARIŞMALAR YAPILDI

Festivalimizin son gününde her yaştan eğlence diyerek frizbi, survivor ve kule oyunu yarışmaları düzenledik. Yetişkin, çocuk, erkek ve kadın kategorilerinde yapılan yarışmada kazananlar ödüllerini Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke’den aldı.

GRUP GÜNDOĞARKEN KONSERİ

Festivalin finali Grup Gündoğarken konseri ile yapıldı. Soğuk havaya rağmen alanı boş bırakmayan katılımcılar birbirinden güzel şarkılara hep birlikte eşlik etti, doyasıya eğlendi. Türkiye'nin sevilen müzik gruplarından Grup Gündoğarken, konserle festivale renk kattı. Grup Gündoğarken'in seslendirdiği 'Ankara'dan Abim Geldi', 'Rüzgar', 'Ellerimde Çiçekler', 'Gibi Gibiyim' ve 'Sensiz Olmaz' gibi şarkılar festivalin coşkusuna coşku kattı.

GENÇLERDEN ZEYBEK BAŞKAN’A SEVGİ GÖSTERİSİ

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’te eşi sevim Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Murat Öner, Barış Dal ile birlikte festival coşkusuna ortak oldu. Alanda konser dinleyen gençler ve katılımcılar ile bir araya geldi. Başkanımız Mehmet Zeybek’e gençler oldukça ilgi gösterdi. Hatıra fotoğrafları çekildi, sohbetler edildi. Sevgi gösterisinde bulunan gençler ile etrafı sarılan Başkanımız, onlarla bir süre konseri dinledi.

Ayrıca ziyaretçilerin teşekkür ve tebriklerini de alan Başkanımız Mehmet Zeybek karavancıları ziyaret ederek, çay davetlerini geri çevirmedi ve sohbet etti. Bol bol hatıra fotoğrafları çektiren Başkanımız alandan ve hizmetlerden memnun kalan misafirlerimizi 3.’sünü gerçekleştirmeyi planladıkları KaravanFest’e davet etti.

“2023’ÜN İLK ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ İLE GERÇEKLEŞTİ”

KaravanFest2 hakkında açıklamalar yapan Başkanımız Mehmet Zeybek yoğun bir ilgi ve memnuniyet olduğunu ifade etti. Başkanımız Zeybek, “Tabii festival deyince gençler mutlaka bir eğlence istiyorlar. İki gündür biz de Mithat Körler, Grup Gündoğarken konseri ile gençlerimizi ve karavan severleri ağırladık. Bizim ikinci karavan festivalimiz. İlkini 2022 yılında gerçekleştirdik ve Türkiye'de Termal Bölgede olan Türkiye'deki tek karavan alanına sahibiz. Geçtiğimiz yıl 100'ün üzerinde karavancı katılmıştı festivalimize. Bu sene 200'ün üzerinde bir katılımcıyla festivalimizi gerçekleştirdik. Cuma günü girişli cumartesi ve pazar üç gün olarak planlamıştık. Hemen hemen Türkiye'nin dört bir yanından gelen katılımcılar alanı çok beğendiklerini, festivalden çok memnun olduklarını ifade ediyorlar. Biz de bu sene 2023’ün Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı olması münasebetiyle festivallerimizi, etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz 2023’ün ilk etkinliğini de beklediğimizden, ümit ettiğimizden daha fazla yoğun bir katılımla oldu. Misafirlerimizin Afyon’umuzun güzelliklerini görme fırsatı, gezme fırsatı oldu. Biz tekrar tekrar burada ağırlamak istiyoruz ziyaretçileri. Şehrimiz adına kendilerine tekrar hoşgeldiniz diyorum ve festivalimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

“ŞEHRİMİZİ TANITMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

“Afyon'un içinden geçilen bir il değil, uğranılıp gezilmesi, görülmesi gereken ege lezzetlerinin tadılması gereken bir il olduğunu her ortamda dile getirdik. O gün bugündür ciddi bir tanıtım atağına geçtik arkadaşlarımızla birlikte. Tüm belediye çalışanlarımızla birlikte. Geçtiğimiz yıl Büyük Taarruzun 100'üncü yılıydı. Gökmen Valimizle beraber 100'üncü yıla 100 etkinlikle girelim diye bir planlama yapmıştık. Sayın Valimiz Mayıs ayı itibariyle Kayseri'ye atandıktan sonra 120 - 130'a yakın bir etkinlikle tamamladık. Gurur duyuyoruz, çünkü şehrimizi tanıtıyoruz. Marka şehir olma yolunda arkadaşlarla birlikte var gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Karavan festivalimize katılan arkadaşlarımızı ziyaret ettiğimizde çok memnun olduklarını, seneye inşallah daha fazla, daha yoğun bir katılımla tekrar katılacaklarını ifade ediyorlar. Bu da bizi onurlandırıyor. Gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum”

“BİR İLKE İMZA ATTIK”

Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür eden Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke yine bir ilke imza atıldığını belirtti. Akülke, “Afyonkarahisar'da yine bir ilke imza attık. Afyonkarahisar Belediyemiz ve Afyonkarahisar Valiliğin büyük destekleriyle geçen sene ilkini yaptığımız organizasyon 100'e yakın karavana ev sahipliği yapmıştı. Kar ve kışta yaptığımız bir organizasyondu. Gerçekten inanılmaz bir ilgi ve alaka gördü. İkincisini yaptığımız bu sene aslında uzun bir çalışmanın da ürünüydü. Tabi 2023 bizler için çok önemli, ülkemiz için çok önemli. Hele hele bir de Afyon olunca, zaferin kazanıldığı topraklar olunca 2023’ün önemi, Cumhuriyetin 100'üncü yılının önemi bin kat daha arttı bizim için. O sorumlulukla da Ocak ayında Belediye Başkanımızla 100'üncü yılın ateşini yine Afyonkarahisar'da yakalım dedik.  Buradan tüm karavan severlere teşekkür ediyorum. 200'ü geçkin karavanı ile katılan misafirler Afyonkarahisar'ın tüm güzelliklerini, ören yerlerini, Ayazini’yi, tarihi Uzun çarşıyı gezdiler. Gerçekten inanılmaz geri dönüşler var. Ülke çapında da geri dönüşler var. Bu bizi doyasıya memnun ve motive etti. Biz buraya 200 - 250 karavanı Ocak ayında getirebiliyorsak bizim için büyük bir başarıdır."

“İHTİSAS FUARI YAPILACAK”

"Bir hedefimiz vardı. Afyonkarahisar'da İhtisas Fuarını gerçekleştirmek. Herhalde Allah onu da bize nasip edecek. Karavan festivalini ihtisas fuarı ile birleştirip, Türkiye'nin en büyük karavan fuarını Afyonkarahisar'da gerçekleştirmek istiyoruz. Burada tüm paydaşlara, tüm STK'lara, herkese sesleniyorum. Gelin hep beraber Afyonkarahisar'a bir ihtisas fuarı kazandıralım. Çünkü böyle bir alt yapıya artık sahibiz. Kış oyunları ve alternatif olarak da motivasyon, takım oyunları, çocuk oyunları düzenledik. Çok farklı bir karavan festivali yaşadık. İnşallah biraz evvelde dediğim gibi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi istiyoruz. Afyonkarahisar'ın kazanması önemli. Katılımcılara ve bizlere destek sağlayan bu ortamı oluşturan kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek ve ekibine çok teşekkür ediyorum.”

HABERİN VİDEOSU İÇİN LİNKE TIKLAYIN 

https://we.tl/t-1c4FWCg4Hk

https://we.tl/t-rkvBHAacVh


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 30.1.2023 11:51:43
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 31.1.2023 14:06:11
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
KARŞIYAKA MAHALLESİ İFTAR YEMEĞİ
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek hemşehrileri ile iftar sofrasında bir araya gelmeye de
AFYONKARAHİSAR´DA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL
Belediyemizin düzenlediği geleneksel Ramazan Etkinlikleri büyük ilgi görüyor. Afyonkarahi
ZEYBEK BAŞKAN HER AKŞAM HEMŞEHRİLERİ İLE İFT
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel olara
3
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi