E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
YEREL VE ZİNCİR MARKETLERE DENETİM
  Geri
Orjinal Resim

YEREL VE ZİNCİR MARKETLERE DENETİM

         Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü, kent genelinde yerel ve zincir marketlere yönelik sürdürdüğü denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Halkımızın kaliteli hizmet alması noktasında Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz yetki ve sorumluk alanları içerisinde marketlere denetim yaptı. Marketler içerisinde raflardan sepetlerine doldurduğu ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında karşılaştırma yaptı.

Ürünlerin son kullanma tarihi, etiket, gramaj kontrolü, işyeri açma ve çalışma ruhsatı olup olmadığını denetleyen ekiplerimiz depolarda da stoklanmış ürün bulunup bulunmadığı yönünde de kontroller gerçekleştirdi. Marketlerdeki reyonları tek tek gezen ekipler, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlıktan hijyene kadar birçok konuda detaylı denetimde bulundu. Yapılan denetimler ardından ekiplerimiz tuttukları raporları Ticaret Bakanlığının ilgili birimlerine gönderdi.

“DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Zabıta Müdürümüz Taner Çelik konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile görev ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Zabıta Teşkilatı olarak bize verilen kanun yetki ve sorumluluk çerçevesinde her hafta yerel ve zincir marketleri denetliyoruz. Yetkilendirmesi daha ön planda olan Ticaret İl Müdürlüğündeki arkadaşlarımızla beraber pek çok operasyona imza atmaktayız. Pek çok kez denetimde bulunduk, bulunmaya da devam edeceğiz. Kanunların bize vermiş olduğu yetki ile beraber; işyeri açma ve çalışma ruhsatı, gramaj, raf-kasa fiyatları uygunluk, hijyen ve son kullanma tarihi kontrolü yapılıyor. Deneyimli ekibimiz her zaman sahada. Bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de yarın da yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir ruhsatsız iş yerinin açılışına izin vermiyoruz. Kesin ve kararlı şekilde şehrimize hizmet vermeye devam edeceğiz.  Vatandaşlarımız gördükleri usulsüzlükleri Belediyemiz çözüm merkezine ya da ALO 175’e iletebilir. 7/24 ekiplerimiz denetimlerine devam edecek” dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 8.12.2022 15:46:37
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ÇOCUK KOROSU YENİ SESLERİNİ ARIYOR
2019 yılında kurulan Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Sanat Akademisi Türk Sanat Müziği Ç
TÜM EKİPLERİMİZ İLE SAHADAYIZ
Afyonkarahisar Belediyesi, kar yağışının etkili olmaya başladığı andan itibaren ekip ve e
KARAVAN TUTKUNLARI FESTİVALLER ŞEHRİNDE 
Karavan kültürünü benimseyerek doğa ile iç içe yaşamayı tercih edenler ile karavan hayatı
1
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi