E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
PAZARYERİ ESNAFINA AHİLİK HAFTASI ZİYARETİ
  Geri
Orjinal Resim

PAZARYERİ ESNAFINA AHİLİK HAFTASI ZİYARETİ

           Ahilik Haftası nedeni ile Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş ve beraberindeki heyet Çarşamba Pazarında esnafları ziyaret ederek, hayırlı işler temennisinde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, pazarcı esnafını ziyaret ederek Ahilik Haftasını kutladı. Esnaflarla bir süre sohbet edip, istek ve taleplerini dinleyen Başkan Yardımcımız Karakuş, bol kazanç temennisinde bulundu.

Çarşamba pazarında dualarla başlayan ziyarete; Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün, Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer, Berberler Odası Başkanı Suat Uygur, Sebzeciler ve Meyveciler odası Başkanı Veysel Gök, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Suat Diler ile STK temsilcileri katıldı.

AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN

Ahilik Haftasının hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Yardımcımız Karakuş açıklamasında; “Ahilik haftasını malum hep beraber yaşıyoruz. Esnaf Odaları başkanlarımızla birlikte belediyemizin de destekleri ile ilimizde çeşitli etkinlikler planlandı. Çarşamba pazarımızı ziyaret ederek esnafımıza hayırlı işler diledik. Ahilik kültürünün Afyon'da devam ettiğini düşünüyoruz. Bu kültürün daha da gelişerek devam etmesi tek umudumuz, beklentimiz. Afyon esnafı ahlaklıdır, temizdir, düzenlidir, borcuna sadıktır. Biz bunları zaten biliyoruz. Bu alışkanlıkların artarak güzelleşerek devam etmesi bizim dileğimiz. Ahilik haftası kutlu olsun, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün ise konuşmasında; “Ahilik kültürünü yaşatmak adına 12'sinde başlayarak 18'ine kadar devam ettireceğimiz bu etkinlikler kapsamında belediyemiz ve esnaf odalarımızla programlarımıza başladık. Ahilik temsilcileri olarak esnaf odalarımız, birliğimiz bu kültürü bugün yaşadığımız gibi gelecek kuşaklara da aktarmamız adına geçmiş yıllara nazaran çok daha etkili ve daha çok esnafımıza ulaşarak sahada ulaşarak bu etkinliklerin yapmaya çalışıyoruz. Başta belediye başkanımız olmak üzere bütün Esnaf Odası başkanlarımıza ve özellikle esnaf kefalet kooperatifi başkanımıza da sizlerin aracılığı ile teşekkür etmek istiyorum. Pazar yerimizi dualarla açtık, esnaf ziyaretimizi tamamladık. Ahilik kültürünü sadece senede bir defa değil birçok defa da tekrar ederek daha küçük yaşlara indirmek suretiyle yani Milli Eğitim Bakanlığı'nın da müfredatlarında sokarak okullarımızda da verilmesini biz canı gönülden istiyoruz. Bunları zaman zaman gündeme getirdik, siyaset adamlarımıza da getirmek suretiyle bu kültürü biz artık yaşatmak durumundayız. Geçmiş yıllardan bu tarafa babadan oğula mesleğini devam ettiren kişi oranı yüzde 65 oranındayken bugün bu oran yüzde 13’lere düştü. Baba mesleğini devam ettirenlerin sayısı her geçen gün düşüyor biz özendirmeliyiz, esnafımıza para kazandırmalıyız ve bu kültürü yaşatmalıyız. Tüm esnaflarımızın Ahilik haftası kutlu olsun” diye konuştu.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın Ahilik kültürünün yayılması maksadıyla çıkarmış olduğu bir yasa gereği bu hafta ahilik haftası. Bu kültürün yaygınlaştırılması lazım. Bu çerçevede Pazar yerimizi dualarla açtık. Esnafımıza hayırlı işler diliyoruz. Tabii ki ahilik kültürünün müfredata girmesi lazım. Bu konuda gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Belediyemiz bu konuda bizlere son derece yardımcı oluyor. Teşekkür ediyor, esnaflarımıza hayırlı işler diliyorum” dedi.

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök ise “Senenin her gününü doğruluk dürüstlük birlik ve beraberlik kardeşliği içinde yaşayan ve yaşantısı ile de bunları müşterilerimize toplumumuza kazandıran esnafımız günü kutlu olsun. Gerekli yardım ve hizmetleri sunan Belediye Başkanımız ve oda başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ahilik kültürünün eğitim olarak da vurgulanması lazım. Esnafımızın Ahi günleri kutlu olsun teşekkür ederim” dedi.  

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://wetransfer.com/downloads/ea489b840997d8d12c949aa2bf5d20ff20220914083246/dd237b


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.9.2022 12:14:21
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 14.9.2022 12:23:24
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
ZEYBEK BAŞKAN EŞREFPAŞA MAHALLESİ´NDE
Zeybek Başkan, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Eşrefpaşa Mahallesi ziyareti kapsamınd
GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ TANITIM TOPLAN
Ülkemizin Unesco tescilli üç gastronomi şehrinden biri olan Afyonkarahisar 4. kez Uluslar
MİLLET BAHÇESİNDE İMZALAR TAMAM
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek´in seçim vaatlerinden olan Millet Bahçesi´nde önemli bi
6
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi