E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
SPOR ŞEHRİ AFYON´DA PİCKLEBALL TÜRKİYE TURNUVASI BAŞLADI
  Geri
Orjinal Resim


SPOR ŞEHRİ AFYON'DA PİCKLEBALL TÜRKİYE TURNUVASI BAŞLADI

        Spor şehri Afyonkarahisar'ımızı marka şehir haline getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in öncülüğünde Türkiye'de ilk kez şehrimizde düzenlenen Pıickleball Türkiye Turnuvası Akarçay'da başladı. 3 gün sürecek turnuva ardından başarılı sporcular ödüllendirilecek.

Sadece şehrimizde kortu Belediyemiz tarafından yapılan sahalar 7'den 77'ye her yaştaki sporcuyu ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda pickleball oynayan sporcular bu kez de Türkiye Turnuvasında buluştu. Belediyemiz ve Uluslararası Pickleball Federasyonu ( IFP) Türkiye Temsilciliği tarafından düzenlenen yarışma gösteri maçı ile başladı. Takımlar, açılış maçlarında büyük mücadele sergiledi. Eğlenceli ve heyecanlı anların yaşandığı turnuva 7 Ağustos'ta final müsabakaları ve ödül töreni ile sona erecek.

Afyonkarahisar Zeybekleri halk oyunları gösterisinin de yapıldığı mücadelede sporculara destek vermek için Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, eşi Sevim Zeybek ve Başkan Yardımcımız Murat Öner'de programa katılım sağladı.

PICKLEBALL TÜRKİYE'DE İLK KEZ AFYONKARAHİSAR'DA

Türkiye'nin ilk ve tek Pickleball Spor Kulübü 2020 yılında, bu sporun Türkiye 'de ilk oynandığı yer yani Afyonkarahisar'da kuruldu. İlklerin Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in öncülüğünde pıckleball sporunun yaygınlaşması ve sevdirilmesi amacı ile de ilk pıckleball sahası Akarçay'da Belediyemiz tarafından hizmete sunulmuştur. İlk Türkiye Pickleball şampiyonası da Başkanımızın destekleri ve Uluslararası Pickleball Federasyonu ( IFP) Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk'ün girişimleri ile şehrimizde yapılıyor. Geleneksel hale getirilecek Türkiye Turnuvası ardından bu alanda çeşitli şampiyonaların da yapılması hedefleniyor.

SPORA VE SPORCUYA TAM DESTEK

Açılış maçları yapılmadan önce sporculara başarılar dileyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek spora ve sporcuya her zaman destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Zeybek Başkan; Türkiye'de ilk kez bu sporun Afyonkarahisar'da kortunu ve turnuvasını yapmaktan ötürü mutlu ve gururluyuz. Her zaman spora ve sporcuya olan desteğimiz devam edecek. İlk kez Türkiye'de Afyonkarahisar'da hayata geçen ve kortu bulunan pıckleball sporunu şehrimizde yaygınlaştıracağız. Yediden yetmişe herkesi sportif faaliyet sahalarımıza sağlıklı yaşama ve spor yapmaya davet ediyorum. Tüm sporcularımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Uluslararası Pickleball Federasyonu ( IFP) Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk'te açıklamasında Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://wetransfer.com/downloads/96bcd7f8fb0621342a740f9046f97c9620220805190449/5c2944

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 5.8.2022 22:24:26
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 7.8.2022 18:29:09
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
"GENÇLİK OYUNLARI" KONSER ETKİNLİĞİYLE BAŞLA
  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Büyük Taaruz´un 100. Yılı etkinlikleri kapsamında
SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK TE
  Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank Afyonkarahisar Belediyemizin destekleriyle B
ŞİFA OLSUN, BİRLİK OLSUN, BERABERLİK OLSUN
  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ilimizin abide şahsiyetlerinden Mevlana´nın Torunu
4
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi