E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ZEYBEK BAŞKAN´DAN GLUTENSİZ KAHVALTI PROGRAMI
  Geri
Orjinal Resim

ZEYBEK BAŞKAN’DAN GLUTENSİZ KAHVALTI PROGRAMI

FARKINDAYIZ, ÇÖLYAKLILARIN YANINDAYIZ

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek bir ilke daha imza attı. Başkanımız Zeybek’in ev sahipliğinde Türkiye’de ilk kez çölyaklılara özel oluşan ürünlerden kahvaltı programı düzenlendi.

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda insan sağlığını önceleyen projelere imza atan Zeybek Başkan, çölyak rahatsızlığı olan vatandaşları unutmadı. Onlar için glütensiz ürünlerin yer aldığı özel kahvaltı programı yapıldı. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan belediyemiz, özel durumları nedeniyle ömür boyu diyet zorunluluğu olan çölyaklılara destek olmaya devam ediyor.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek önderliğinde Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Çölyaklı vatandaşlarımızın yeterli ve dengeli beslenmelerine yardımcı olmak amacıyla gıda yardımlarına devam ederken, çeşitli organizasyonlarla da bir araya geliyor. Belediyemiz, “Hayat Glütensiz de güzel” sloganı ile gerçekleşen çalışmalar kapsamında glutensiz özel ürünlerden oluşan kahvaltı programında vatandaşlarımız ve çocuklarımızı misafir etti.

ÖZEL OLARAK GLUTENSİZ PASTA HAZIRLATILDI

Tüm vatandaşlarımızla yakından ilgilenen Zeybek Başkan, çölyak rahatsızlığı olan katılımcılarla önce kahvaltı yaptı ardından glütensiz pastayı çocuklarla birlikte kesti. Başkanımız ve çocuklar pastayı birlikte keserek ‘Hayat Glütensiz de güzel’ mesajı verdi.  

Programa Başkanımız Mehmet Zeybek’in yanı sıra Koç Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz Mustafa Demirhüyük, Yüntaş AŞ. Genel Müdürü Arif Birsen, SYDV Müdürü Yaman Şenol, AFSÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez, Glutensiz Gıda üretimi yapan İşletme Sahibi Emine Yılmaz ve vatandaşlar katıldı. Programda açıklama yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek yerel yönetimlerin bu konuda gösterdiği hassasiyetin önemine dikkat çekti.

“YALNIZ DEĞİLSİNİZ, HER DAİM KAPIMIZI ÇALABİLİRSİNİZ”

Çölyak rahatsızlığı olan vatandaşlara destek olmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek yaptığı konuşmada; “Biz kendimizi çölyak rahatsızlığı olan kardeşlerimizden farklı görmedik. Her daim çektikleri sıkıntıları, glütensiz ürünlere olan ulaşım zorluğunu çok iyi biliyoruz. Belediye olarak dertlere derman olmak, bir nebzede olsa destek çıkabilmek amacıyla çocuklarımıza ve ailelerimize gıda kolisi uygulamasını başlattık. Yılda dört kez olmak kaydıyla ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu uygulamayı hayat geçirdik. Pandemi sonrasında çocuklarımız için özellikle bir kahvaltı programı sözümüz vardı. Hepinize afiyet olsun diyorum. Çocuklarımızın gönüllerine dokunduysak, yaralara merhem olduysak ne mutlu bize. Yalnız değilsiniz, her zaman yanınızdayız, her daim kapımızı çalabilirsiniz. Kendimizden farklı görmüyoruz, empati yaparak sizlere olan desteğimizi sürdürüyoruz ”dedi.

GLUTENSİZ GIDA PAKETİ DESTEĞİ SÜRÜYOR

Kahvaltı programında çölyaklı ailelere glütensiz gıda kolisi dağıtımı da yapıldı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibi, içerisinde 20 adet glüten içermeyen ürünlerin yer aldığı 150 adet paketi bizzat teslim etti. Vatandaşlar ise Başkanımız Mehmet Zeybek’e desteklerinden ötürü teşekkür ederek hatıra fotoğrafları çektirdi. Başkanımız Zeybek himayelerinde binden fazla çölyaklı vatandaşımıza gıda kolileri bu sayede 5. kez ulaştırılmış oldu. Belirli periyotlarla glutensiz ürün desteğini sürdüren ekipler, şehrimizdeki tüm çölyak hastalarına ulaşmaya devam edecek.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-jSwEEsHm7h


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.6.2022 13:54:33
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 13.6.2022 10:55:33
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
MERCEDES TUTKUNLARI AFYONKARAHİSAR´DA BULUŞT
  Classic Mercedes tutkunları Afyonkarahisar´da buluştu. Afyonkarahisar Belediyesi´nin k
HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARINA EV SAHİPLİ
BAŞKAN ZEYBEK MİNİBÜS ESNAFIYLA BİR ARAYA GE
  Göreve geldiği günden itibaren program dâhilinde sürekli halkla iç içe olan ve şehir es
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi