E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
GENÇLERİMİZ ECDADIN İZİNDE
  Geri
Orjinal Resim

GENÇLERİMİZ ECDADIN İZİNDE

                Afyonkarahisar Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle "Gençlik Geleceğimizdir" projesini hayata geçirdi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in girişimleriyle başlatılan projede lise son sınıf ve ara sınıflardan oluşan öğrenciler, Zaferin kazanıldığı topraklardan Şehitler Diyarı Çanakkale’ye gitti.

         Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünde, vatan ve milleti için canını feda eden kahraman ecdadı anmak için 3 otobüs Çanakkale’ye uğurlandı. Yaklaşık 150 gencimizin katıldığı gezi öncesi öğrenciler, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın tarafından uğurlandı. Projenin hayata geçmesinde emeği geçenleri tebrik eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, bu projenin sadece Çanakkale’yi değil, Zaferin kazanıldığı topraklar olan Kocatepe ve Şehitliklerimizi de kapsadığına dikkat çekti.

“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENECEKLER”

        Başkanımız Mehmet Zeybek; "Gençlik Geleceğimizdir" projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde öğrencilerimizin milli ve manevi duygularının gelişmesi adına Çanakkale gezileri düzenlemeye başladık. Burada öğrencilerimiz, ecdadımızın nasıl zor şartlarda zafer kazandığını bire bir yerinde görme fırsatı bularak, milli ve manevi değerlerimizi öğrenecek. Nereden nereye geldiğimizi, dünyanın en büyük deniz savaşının olduğu Gelibolu’yu Çanakkale savaşlarının yapıldığı mekanları görme fırsatı bulacaklar. Yokluklar içinde yedi düvele karşı mücadelede nasıl bir başarı gösterildiğine tanık olacaklar. 1915 Hükümetimiz tarafından yapımı tamamlanan Çanakkale Köprüsünü ilk gören, öğrencilerimiz olacak. Burada amacımız, her Türk insanının ömründe en az bir kere görmesi gereken Çanakkale’yi, orada verilen mücadeleyi ve o ruhu daha yakından tanıtmak, kitaplarda okuduğumuz yerleri canlı olarak göstermek ve o tarih bilincini kazandırmak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkûmdur.' Dolayısı ile bizlerde tarih bilincimizin kaybolmaması adına, böylesine anlamlı bir organizasyonu gerçekleştirdik.”

        Bundan sonra da Çanakkale gezilerimiz devam edecek. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz sadece Çanakkale’yi değil, Kurtuluş Savaşımızın temellerinin atıldığı Kocatepe’yi ve şehitliklerimizi de görme fırsatı bulacaklar” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR

Öğrenciler ise kendilerine böylesi güzel bir imkânı sunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ettiler. Çanakkale Zaferi'nin elde edildiği yerleri gezen öğrenciler, duygu dolu anlar yaşadı. Gelibolu Yarımadası'ndaki savaş alanlarını rehber eşliğinde dolaştı. Ziyaretten memnun olduklarını anlatan öğrenciler, gezdikleri her noktada duygu dolu anlar yaşadıklarını ve atalarına minnettar olduklarını söyledi.

BİRÇOK TARİHİ YER GEZİLDİ

Program kapsamında; Eceabat, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conkbayırı, Kemalyeri, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Müzesi, Alçıtepe Hilal-i Ahmer Saygı Yeri, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı, Mecidiye ve Namazgâh Tabyaları ile Kilitbahir Kalesi ziyaret edildi.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-mFTnFDxwuX


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 21.3.2022 10:42:11
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 6.4.2022 11:54:31
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
SAHİPATA SPOR SALONU EYLÜL AYINDA HİZMETTE
 Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, AK Parti Milletvekilimiz Ali Özkaya ve parti teşkilat
BELEDİYE İŞİ GÖNÜL İŞİ
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar sokaklarını karış karış dolaşmaya devam
ZEYBEK BAŞKAN´DAN İŞ İNSANLARINA ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, İscehisar İlçesinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bul
8
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi